3.3 млн. лв. са заделени в държавния бюджет за 2010 г. по предложение на Министерството на околната среда и водите за изпълнение на два екологични проекта във Враца. Единият е за изграждане на нова клетка на Депото за твърди битови отпадъци, който е на стойност 1.9 млн.лв. А другият предвижда създаване на сепарираща инсталация за битови отпадъци, която ще струва 1.4 млн. лв. и ще удължи 7-годишния период за използване на новата клетка.
При вчерашното си посещение във Враца министър Нона Караджова посети депото за твърди битови отпадъци и сподели, че работата по двата проекта може да започне от март догодина. Парите са заделени от държавата за да се избегне кризата с боклука в Мездра и Враца нашия.