Шофьорите все по-често карат в нарушение
Шофьорите все по-често карат в нарушение / netinfo

12 176 нарушения са отчели пътните полицаи в област Монтана от началото на годината до 21 октомври, съобщават от Областната дирекция на МВР. За посочения период са съставени 7007 акта и са наложени 2682 глоби по фиш. Сравнено със същия период на миналата година нарушенията са с 2530 повече, актовете с 215, а фишовете с 1990 повече.

Най-честото нарушение извършвано от шофьорите е движение с превишена скорост - 4086 случая, следва управлението на техническо незиправно моторно превозно средство - 1548, нередовни пътни документи - 851, неспазване на предимство, пътни знаци и сигнали - 773 и неизползване на предпазни колани и каски - 755.