Олимпия - Козлодуй с второ място отборно от турнир по джудо
Олимпия - Козлодуй с второ място отборно от турнир по джудо / netinfo

Второ място в отборното класиране завоюваха джудистите от „Олимпия" - Козлодуй на международния турнир в Сливен, за 11, 13 и 15 - годишни момчета и момичета. Козлодуйският тим участва с двадесет състезатели в различните възрасти и извоюва 17 медала. Валентин Узунов при децата и Стилян Дерменджиев при юношите останаха пети в крайното класиране.

Отборът спечели и три отличителни награди, които бяха определени от съдийска комисия. Кирил Стоянов при момчетата до единадесет годишна възраст и Валентин Алипиев при юношите до петнадесет годишна възраст-определени за най-резултатни състезатели, а Теодора Енева при момичетата -най-техничен състезател на турнира.

Надпреверата спечелиха домакините от "Еврохолд"-Сливен, трети останаха джудистите на ЦСКА. Петнадесет български и Македонския "Пролетар" се отзоваха на поканата на организаторите от „Еврохолд".

За пръв път в България състезание по джудо се провежда в нестандартна зала - Шоурум " ДАРС АУТО". Организаторите получиха и поздравителен адрес от Министъра на спорта.

Голямата изненада за децата беше Кръстьо Лафазанов, който  награди някои от призьорите. Медалистите освен красиви медали получиха много предметни награди-шапки,раници,тениски.

„Турнирът  протече при много добра организация и мястото наистина беше нестандартно, каза за Дарик треньорът на Козлодуй Мария Енева. Малко сме недоволни от съдийството, но това е турнир, а е важно децата да имат повече състезания".