Нов хипермаркет ще има във Враца стана ясно на вчерашната среща с журналисти и градоначалника Тотю Младенов. Мястото е продадено още през 2006 година на испанската фирма БУГАРИС ЕООД, но строителството едва сега започва, тъй като до скоро имаше неуредици със собствениците.
Сградата ще бъде от стандартния тип хипермаркети, ще разполага със 120 паркоместа за пазаруващите, детска площадка и ще осигури 50 работни места за врачани стана ясно още на пресконференцията.
Срокът за изпълнение в който ще трябва да се вмести испанската фирма-изпълнител на обекта е 6 месеца след подписване на договора, а сградата ще бъде използвана после от “Пенимаркет”.