Най-много са безработните в монтанско
Най-много са безработните в монтанско / netinfo

Област Монтана е с най-висока безработица след Смолян през септември, съобщиха от Агенцията по заетостта.

 Търсенето на работна сила през септември се е увеличило. През месеца в страната са обявени 14 286 работни места, което е с 2620 повече от август. За същия период 13 895 души са си намерили работа, което е с 41% повече спрямо предишния месец. Увеличението се дължи главно на търсенето през септември на учители и възпитатели в началото на новата учебна година.