Проверки за замърсяването на река Черна ще разпореди министърът на околната среда и водите Нона Караджова, това заяви тя при посещението си във Враца. Причината е противоречивата информация, която е получила при досегашните изследвания. Като основен замърсител на реката се сочи мандра "Пършевица".
Нито един обект няма разрешение за заустване на отпадни води. Оказва се също така, че районът на Врачански балкан се замърсява от дейността на всички намиращи се на територията му бази поради липсата на пречиствателни станции. В тази връзка министър Караджова се ангажира да бъдат извършени всички проверки, да се издадат нужните предписания и срокове за изпълнението им.