Гражданин на Република Македония се опитал да подкупи служители в отдел "Миграция" при ОД на МВР Враца. На 12 ноември, 37 годишният мъж, с инициали Р.Ф., оставил банкнота от 100 лева в книга за "Оплаквания и декларации" в приемната стая в сградата. Македонецът посетил службата с цел регистриране на местопребиваването си във Враца. Служителите върнали парите, а след снемане на обяснения мъжът е освободен. Случаят е докладван на окръжен прокурор.