5.29 % е избирателната активност към 11:00 часа във Враца, съобщиха от Общинската избирателна комисия. На миналите кметски избори по същото време активността е била 9.09%. Още две жалби са постъпили в комисията от началото на изборния ден.
Едната е била за това, че застъпници носят отличителни знаци. Право на това имат само представителите на политическите сили. От общинската избирателна комисия са взели мерки по случая. Другата жалба е за провеждане на агитация пред една от секциите. В момента се очаква решението на ОИК.
Най-високата избирателна активност до момента е измерена в Дома за стари хора "Зора". Там са гласували 24 човека от 30 имащи право на глас.