Все още няма отговор от Министерството на икономиката, енергетиката и туризма за решаване на проблема с газа, съобщи за Дарик Радио заместник изпълнителния директор на Топлофикация - Враца Кремен Георгиев. Булгаргаз е спрял подаването на газ към ТЕЦ "Младост" без предупреждение, въпреки, че то се изисква по закон. В следствие на това половината от битовите абонати във Враца са без парно.
От вчера до момента от дружеството са изпратили 3 писма до министерството, с молба да се намесят при решаването на проблема като принципал на газовия гигант. Според Кремен Георгиев около 5 300 000 лв. са задълженията на Топлофикация Враца към Булгаргаз, като дружеството изпълнява погасителният си план и от април до момента дължимата сума е намаляла с 900 000 лв.