Злато за Ксани денс от турнир по спортни танци в Солун
Злато за Ксани денс от турнир по спортни танци в Солун / снимка: личен архив на клуба

Златни медали от международен турнир в Солун спечелиха Ксандриния Капелова от великотърновския клуб „Ксани денс” и партньорът й Христиан Въгляров от „Киара-Н” /Казанлък/. В гръцкия град се проведе международен турнир по спортни танци с участието на състезатели от България Гърция, Румъния, Испания, Германия, Дания, Сърбия, Австрия, Словакия, Кипър, Македония, Италия и Русия.

Ксандриния, която е ученичка в СОУ „Вела Благоева”, и Христиан взеха участие в състезаниянията с атиноамерикански и стандартни танци. В категория деца стандартни танци двойката се представи с танците английски валс, танго, виенски валс, слоу фокс и куикстеп и заслужено бе класирана на първо място. В категория деца латиноамерикански танци двойката танцува самба, ча ча ча, румба, пасо добле и джайв и съдиите отново им присъдиха златните медали, грамоти и купата за първо място и в тази категория.

„Тези постижения са резултат на всекидневен труд от страна на деца и треньори. Двойката е изключително работна, талантлива и артистична. Те са пример за това, че разстоянието между двата града в които живеят не е пречка да се създаде такава красота в танцуването”, коментира  Николинка Колева, треньор на „Ксани денс”.

Ксандриния Капелова и Христиан Въгляров кандидатстваха в проекта на  Фондация „Димитър Бербатов” -„Награди за успели деца на България за 2014” с пет свои постижения в областта на спортните танци в България. Номинацията им бе одобрена и те са в списъка на успешните номинации в областта на спорта.

Ксандриния Капелова кандидатства самостоятелно и в областта на изкуствата с постижения в национални и международни танцови фестивали, в категория соло и дует с Димитър Павлев. И тази номинация е административно одобрена и тя влиза в „Клуб 2014” на фондацията.