Започват елиминациите на Прити къп
Започват елиминациите на Прити къп / Прити къп

Пряката елиминация на шестото издание на турнира по футбол «Прити къп» стартира тази вечер се четвъртфиналните двубой. До тях достигнаха първите два тима от всяка от четирите групи. От група «А» напред продължиха «Геги Трейд», с пълен актив от 15 точки и голова разлика 28:4, и «Амбарица» с 12 т.

От група «В» четвъртфиналисти са «Яна Ресен», с пет победи и голова разлика 33:4, и «Юнгите», загубили само от ресенци.

В най- многобройната група «С», в която съперниците изиграха по една среща повече, първи приключи тимът на «Адел» с 18 т. и впечатляващата резултатност 51:10. Втори е отборът на «Стенли» с пет точки по- малко от фаворита.

«Лас Вегас» спечели борбата в група «D» с 15 т. и голова разлика 28:7, четвъртфиналист е и тимът на «Долапчиеви».

След първата фаза с най- силно нападение е «Адел»- 51 попадения, а с най- добра защита «Яна Ресен» и «Геги Трейд», пуснали само по четири гола.

Най-много пъти са извадили топката от мрежата си играчите на «Динамо Бабец»- цели 63. Нито веднъж пък не са поразили целта състезателите на «Бек».

Програмата за четвъртфиналите: 18 часа «Геги Трейд»- «Юнгите», 19 ч.

«Амбарица»- «Яна Ресен», 20 ч. «Адел»- «Долапчиеви» и от 21 ч. «Стенли»- «Лас Вегас».