Загуба за етърци в последната проверка
Загуба за етърци в последната проверка / netinfo
Загуба с 1:0 претърпя отборът на “Етър- 1924” в последната си контролна среща от лятната подготовка. В четвъртък виолетовите паднаха на стадион “Ивайло” от “Нафтекс”, воден от Георги Василев. Преди почивката и двата тима не показаха на терена, че имат възможност да реализират афишираните си цели- спечелване първенствата на Западната и Източната “Б” групи. Играта бе предимно в централната част на терена, с редки влизания в наказателните полета. Етърци все пак създадоха едно чисто положение, докато гостите и с това не могат да се похвалят. В 23- та минута Генов проби по фланга и поднесе топката на Карагитлиев, който от линията на вратарското поле не успя да преодолее Чворович. Само капитанът на великотърновци Мариян Генов бе в час от атакуващата формация, но опитите му да гради атаки не срещнаха необходимата подкрепа. Съботинов прекаляваше с индивидуални действия, а Ивайло Димитров нямаше пространство, за да разгърне бързината си. В 50- та минута Валериев отбеляза победния гол за “Нафтекс” с удар по диагонала и не добра намеса на Патеев. Новопровлеченият вратар на етърци се реабилитира малко по- късно, като извади топката от краката на Шанкулов. Нападателят на гостите пропиля и още една добра възможност- на празна врата стреля в аут. Влезлият по- късно Рашков спаси опасен шут на Божанов от фаул. Мариян Генов отправи два удара по поска вратата на “Нафтекс” след почивката. В 62- та минута би остро по диагонала, след пас на Драшков, а в последните секунди прехвърли вратаря на гостите, но топката мина встрани от рамката. Ивайло Иванов, Йордан Петров и Росен Ванков пропуснаха срещата заради леки травми, които ще отшумят до началото на първенството. “Етър- 1924”: Патеев, Д. Йорданов, Стефанов, Бориславов, Костадинов, К. Илиев, Съботинов, Генов, Карагитлиев, Ив. Димитров, Дерменджиев /Драшков, Атанасов, Рашков, В. Илиев, Аврионов/.