Без седем контузени и наказани „виолетовите” биха в Силистра, остават начело в класирането / Дарик нюз, архив

Без наказаните Георгиев и Апостолов и контузените Александър Младенов, Гайдаров, Русков, Димитров и Макенджиев „Етър- 24" победи с 2:1 „Доростол" в Силистра и запази първото място в класирането.

Домакините поведоха с 1:0 още в началото на мача. След центриране от ъглов удар в 8- ата минута Мирослав Начев се оказа най- съобразителен и изпрати топката в мрежата зад Цанков, прекъсвайки серията му от 478 сухи минути.

Великотърновци веднага показаха защо все пак са лидери в класирането и притиснаха съперника. В 15- ата минута Самба центрира към Александър Райнов, който с глава изравни 1:1. След още шест минути обратът бе пълен. Стойчо Младенов премина през трима бранители и бе спрян с нарушение около границата на наказателното поле. После сам превърна отсъдения пряк свободен удар в гол за 1:2. До почивката етърци продължиха да са по- активни и да търсят решително попадение. Отборът редуваше атаки по фланговете с пробиви през центъра, удари отправиха Райнов и Анев, но резултатът не се промени. От своя страна силистренци действаха много надъхано, буквално на границата на грубата игра. В състава на „Доростол" бяха бившите етърци Иван Димитров, Мартин Пенев и Тодорин Димитров. Заминалите там през тази есен Мариян Генов, Мариян Иванов и Екундайо Джайеоба не взеха участие в срещата.

Шанс да приключи окончателно спора се разкри пред Радослав Анев в 60- ата минута, но останал сам срещу стражът на домакините- Иван Димитров, не успя да го преодолее.

„Много лоши условия за провеждане на футболна среща. Отвратителен терен, занемарени съблекални. При сериозните кадрови проблеми, които имаме добре е, че отборът намери сили да преодолее рано инкасираното попадение и да стигне до пълен обрат. Лошото е, че футболисти с претенции не се защитават с игра", коментира прокуристът на великотърновския клуб Стефан Атанасов.

„Етър- 24": Цанков, Кямил, Костадинов, Русев, Томаш, Сечков, Райнов, Анев, Караиванов /90 Станкев/, Самба, Ст. Младенов /90 В. Илиев/.