20 души от Дома за стари хора „Венета Ботева" във Велико Търново ще посетят финалния спектакъл от Летен фестивал „Сцена на вековете". Те ще гледат тази вечер операта „Лакме" от Лео Делиб благодарение на Общинската агенция по туризъм „Цареврад Търнов". За възрастните хора е подсигурен и транспорт от социалното заведение до откритата сцена на крепостта Царевец.
Спектакълът на Софийската опера и балет ще гледат участниците в конкурса „Мисис баба" и „Мистър дядо", който се проведе по време на традиционното сладоледено парти в Дома за стари хора.
По инициатива на управителя на Общинската агенция по туризъм „Цареврад Търнов" Даниел Панов за втора година е осигурена възможност спектаклите от фестивала „Сцена на вековете" да бъдат наблюдавани от хора в неравностойно положение. За тях е организиран транспорт и специални рампи до зрителските места.