Постоянен арест за фалшификатор, завлякъл няколко банки
Постоянен арест за фалшификатор, завлякъл няколко банки / netinfo
Варненският Апелативен съд потвърди ареста на 36-годишния Атанас Вангелов, задържан под стража миналата седмица с обвинение за документна измама в особено големи размери. Вангелов участвал в организирана престъпна група, теглила неправомерно банкови кредити, съобщиха от пресслужбата на съда.

Заедно с Атанас, обвиняем по делото на Граничен полицейски участък Варна е и 29-годишният Стоян Янев, сочен за организатор на групата. Същият в момента е под „домашен арест”, постановен миналата седмица от Варненския окръжен съд.

Според прокуратурата групата изготвяла фалшиви бланки, удостоверяващи, че кредитоискателят е надежден, работи във фирма като моряк и получава заплата. По този начин са били изтеглени кредити в големи размери. При обиск от дома на Янев е бил иззет мокър печат, а от жилището на Вангелов - бланки, с които се посочвали неверните факти. По делото има 7 тома специални разузнавателни средства, които предстои да бъдат оформени като веществени доказателства.

Вангелов има влязла в сила условна присъда за измама, извършена преди повече от 10 години. Именно в изпитателния срок на това наказание, наложено от Окръжния съд през февруари 2008 година, Атанас е продължил със сходна престъпна дейност.

Определението на Варненския апелативен съд е окончателно.