Локо Пловдив не успя да прескочи Черно море
Локо Пловдив не успя да прескочи Черно море / agrupa.news

Локомотив Пловдив и Черно море разделиха по точка в 17-я кръг на А група, след като завършиха при резултат 1:1. Мартин Камбуров даде преднина на домакините в 38-ата минута, а варненци изравниха чрез Матиа Курьор в 80-ата.

И двата тима имаха своите шансове в един интересен за зрителите двубой. Със спечелената точка Черно море запази преднината си пред Локомотив във временното класиране, като варненци вече имат 22 точки на осмото място, а пловдивчани са с 20 точки на девета позиция.

След срещата се разбра, че от лагера на Локомотив ще подадат жалба срещу рефера Ставров, а смененият по време на двубоя Деян Молдованов получи червен картон след последния съдийски сигнал.

Домакините от Локомотив Пловдив започнаха по-добре двубоя и още в първите минути упражниха натиск върху съперника. Първото добро положение за Локомотив бе в 6-ата минута, когато Мартин Камбуров изведе Якимов отдясно. Той центрира към Благой Наков, който обаче изпрати топката в аут над гредата на Пиргов. Само две минути по-късно Дяков намери Камбуров, който излезе в стрелкова позиция, но прати топката право в ръцете на Илко Пиргов.

Натискът на Локомотив Пловдив продължи и в 13-ата минута вратарят на Черно море Пиргов пак трябваше да спасява тима си след удар на Ванчо Траянов от от дъгата на наказателното поле.

В 18-ата минута след фаул за Черно море и центриране в наказателното поле Кирил Котев се сблъска с Йордан Господинов. Играта бе прекъсната за повече от 5 минути за да се окаже медицинска помощ на двамата футболисти и в крайна сметка Кирил Котев напусна със счупен нос, а на негово място влезе Живко Атанасов.

Черно море търсеше своите шансове в първото полувреме, като в 30-ата минута топката стига до Миро Манолов, който стреля от движение, но Данчо Господинов спаси.

Локомотив Пловдив обаче успя да оползотвори превъзходството си в 38-ата минута, когато Мартин Камбуров реализира за 1:0. При една добра атака за домакините Благой Наков намери чудесно Бирсент Карагерен, който пусна към Камбуров и нападателят бе точен. Това бе 149 гол за Мартин Камбуров в А група и седми за него от началото на настоящия сезон. Три минути преди гола Локомотив също имаше шанс да открие, отново чрез Камбуров, но попадение нямаше.

След почивката Черно море опита да притисне съперника и стигна до удобна възможност за гол, но Симеон Райков пропусна. При нова атака за Черно море две минути по-късно Георги Божилов спря топката на гърди, обърна се и стреля, но Данчо Господинов спаси.

Локомотив Пловдив можеше да увеличи преднината си в 52-ата минута, когато Мартин Камбуров пусна към Благой Наков, който излезе сам срещу вратаря, но Илко Пиргов се намеси чисто. Домакините имаха претенции за дузпа в 59-ата минута, заради съмнения за игра с ръка на Тодор Паланков в наказателното поле, но реферът не отсъди такава.

Пловдивчани бяха близо до второ попадение в 71-ата минута, но Илко Пиргов спаси. Три минути по-късно варненци имаха чисто положение да отбележат, като Симеон Райков центрира от пряк свободен удар, топката попадна в Бургхард от три метра, но Данчо Господинов изби в корнер. В 76-ата минута гостите нацелиха гредата, след шут от далече на Симеон Райков.

Усилията на Черно море все пак бяха възнаградени в 80-ата минута, като при пробив на Венков, той пусна към Матиа Курьор и Черно море изравни за 1:1.

До края на срещата двата тима търсеха победно попадение, като в Йордан Господинов спаси вратата си в продължението, след като се намеси добре при удар на Живко Петков.

В завършващите моменти пък имаше напрежение Христо Бонев и Никола Спасов край тъч линията. Деян Молдованов пък получи червен картон след края на двубоя за разправия със съдията Станислав Ставров.

Състави:

Локомотив Пловдив: Йордан Господинов, Венелин Филипов, Деян Молдованов /40-Елиан Парино/, Ангел Грънчов, Богомил Дяков, Ванчо Траянов, Янко Сандански, Благой Наков /62- Георги Вълчев/, Бирсент Карагерен, Мартин Камбуров и Александър Якимов /82-Дани Кики/.

Черно море: Илко Пиргов, Михаил Венков, Кирил Котев /25-Живко Атанасов/, Стефан Станчев, Тодор Паланков, Стенио, Марчин Бургхард, Симеон Райков, Иван Коконов /61-Матиа Курьор/, Мирослав Манолов и Георги Божилов /88-Живко Петков/.