53 предложения ще обсъдят на предстоящата сесия на 23 април общинските съветници в Сливен. Сред тях са приемане на Наредба за реда и условията за извършване на търговска дейност на територията на Община Сливен, определяне основната месечна заплата на кмета на общината и на кметовете на кметства, както и отчет за извършените командировки през първото тримесечие на годината от кмета Йордан Лечков.
Общинските съветници ще разгледат и обсъдят още отчета на програмата за опазване на околната среда и на програмата за управление на отпадъците, както и изпълнението на програмата за развитието на дърводобивната и лесокултурната дейност в общината.
На сесията ще бъдат внесени предложения за продажба на имоти частна общинска собственост в кв. „Младост” в Сливен, за избор на управител на „Обреден комплекс” – Сливен и приемане на мерки за намаляване на вредното влияние на излъчвателите на енергия на ЕМП /ретранслатори/ на мобилните оператори.