Започва реализацията на проект "Рехабилитация на главни колектори на Търговище, изграждане на канализационна и реконструкция на водопроводна мрежа на кв.Въбел, северно от ул.Ал.Стамболийски". Това стана ясно днес на пресконференция на кмета д-р Красимир Мирев, на която присъстваха още зам.кметът Румяна Атанасова, главният архитект и представител на консорциума, спечелил процедурите за изпълнение на дейностите в София.
Проектът се финансира от фонд "ИСПА" по програма за събиране и пречистване на отпадни води. Стойността му е около 10 000лв. Чрез него ще бъде изградена канализационна мрежа в северната част на Въбел и главен колектор, в който ще изхвърля отпадни води "Тракия глаз". Проектът е от голямо значение за оптималното функциониране на строящата се Пречиствателна станция. Ще подобри също качеството на водата в кв.Въбел. Ще бъдат отстранени течовете, чийто процент сега е много висок. По западната част на р.Врана започва друг колектор, който чрез приемна шахта ще се включва в колектор №1, който е част от проекта за Пречиствателната станция.
Срокът за изпълнение е 7 месеца и половина, в началото на август трябва да приключи, ръководството на общината изрази надежда, че до тогава ще завърши и изграждането на Пречиствателната станция. Стартирането на същинските дейности е предвидено за 4 януари, поясни Николай Ханджиев - управител на направление ВиК в една от фирмите в консорциума.