Община Шумен извършва паралелна проверка с органите на здравеопазването заради случаи с оплаквания от консумация на храна. По точно проверката се налага във връзка с два случая със стомашни оплаквания на ученици в Основно училище „Д-р Петър Берон" и в СОУ „Васил Левски", информират от пресцентъра на местната администрация.
По данни на директорите на учебните заведения децата са консумирали храна, доставена от една и съща фирма. Контролните органи изясняват причините за инцидента. Основното училище има сключен договор за доставка на храни с фирма „ПАМ" ООД, а СОУ „Васил Левски" - с фирма „Андромеда".
Експерти на общината още днес са започнали проверка на доставките на закуски и обедно хранене за учениците във всички общински училища.