Цялата втора страница в броя е посветена на започващата кампания за избор на кметове. Голямото заглавие е: „В навечерието на изборите искат импийчмънт за кмета на Мечка”. Еднолична фирма на името на Красимира Гатева става епицентър на съдебно дело. Другите заглавия на страницата: „Местни, свестни и известни издига „Инициатива Русе”, „НДСВ подкрепи Божидар Йотов”, „Танов и Цветанов посочиха борбата с корупцията като първи приоритет”, „Депутатът Аблеким влиза в битката за Сливо поле”.
Проф. Иван Маразов не спал цяла нощ заради боровското съкровище. Бившият министър на културата участва в конференция за гетите.
Цяла страница в „Утро” е посветена на майката на братя Бобокови – Атанаска, която се кандидатира за кмет на Пиргово. Жената е сигурна в победата си от раз. Хората знаят, че няма да крада – всичко си имам, искам да дам на селото, казва 64-годишната бивша книжарка.
Голямото интервю в броя е с Момчил Кастерлиев – кандидатът за кмет, издигнат от СДС, ДСБ и ДП. Той заявява, че ще атакува бездействието на институциите.
За „Бряг” голямата тема е стачката на учителите. Ще стачкуваме докато издържим финансово – това четем на първа страница. Родители негодуват, че викат децата им само за един час на училище в понеделник.
Роми искат работа в КООРС, ВиК и Енергото. Не ни трябва национална гвардия, защото ще доведе до излишно етническо напрежение, заявиха лидерите им на среща с кмета.