Предлагат на шофьорите да се самотаксуват при паркиране
Предлагат на шофьорите да се самотаксуват при паркиране / Дарик Русе

Заплащането на таксата за паркиране да става с предварително закупен „Талон за паркиране”, предлагат от Общината. Идеята ще се разгледа на следващото заседание на Общинския съвет.

Необходимостта от пускане в продажба на подобни талони произтича от зачестилите сигнали от граждани, че в момента на пристигане и паркиране, служителя на паркинга е в другия край на зоната и губят време да го изчакват. В някои случаи дори се твърди, че няма такъв служител и ако не са платили с SMS, впоследствие си намират колата с поставена скоба.

Талонът ще бъде поставян на видно място върху автомобила и ще удостоверява, че ползвателя е заплатил дължимата сума и е в правото си да го ползва. Той е начин за самотаксуване и ще доведе до подобряване на обслужването, смятат от Общината.

Талони ще се продават по пунктове в ЦГЧ (централна градска част) и от контрольорите в зоните за кратковременно платено  паркиране.