Регионалната екоинспекция отчете днес свършеното през изминалата 2011-та година. Извършени са общо 1734 контролни проверки на 820 обекта, съобщи директорът Лилия Атанасова. Тя заяви, че има много положителни неща за околната среда, сред които изграждането на пречиствателната станция за отпадъчни води в Русе, а общините Бяла и Силистра също са кандидатствали с проекти за финансиране от ОП „Околна среда” за създаване на такива.
67 земеделски производители са кандидатствали за финансиране на проекти за изграждане на съоръжения за съхраняване на течните и твърди торови маси и техника за разпръскване на органичния тор. Хубавото е още, че през 2011 г. са почистени 45 нерегламентирани сметища за отпадъци, с обща площ от 90 дка.
и са закрити 10 депа за битови отпадъци в общините Ситово, Алфатар, Кайнарджа и Сливо поле на обща площ 33 дка. 73-те стоманобетонни контейнера с негодни за употреба растителни препарати, намиращи се в населените места на област Русе са депонирани на Регионално депо – Русе.