Андрея Щерев: Евродепутатите ни нехаят за българския бизнес
Андрея Щерев: Евродепутатите ни нехаят за българския бизнес / netinfo
Андрея Щерев: Евродепутатите ни нехаят за българския бизнес
75883
Андрея Щерев: Евродепутатите ни нехаят за българския бизнес
  • Андрея Щерев: Евродепутатите ни нехаят за българския бизнес

Българските евродепутати не се интересуват от проблемите и развитието  на бизнеса в страната ни. Това каза в интервю за Дарик радио Андрея Щерев, след участието си в тазгодишното заседание на Европейския парламент на предприятията в Брюксел. Бившият изпълнителен директор на Пловдивския панаир бе в делегацията на Българската търговско промишлена палата като представител на агросдружение и консултантска фирма.

По време на сесията, делегатите на Европейските страни са дискутирали предизвикателствата за бизнеса, свързани с интернационализацията, финансите и енергетиката, както и възможностите на отделните държави да се справят с различни проблеми като безработицата, образованието и подготовката на специализирани кадри. Обсъдена е била и новата политика на Европейския съюз и програмата Хоризонт 2020.

„Седяхме на местата на нашите евродепутати, които за съжаление не проявиха никакъв интерес към форума“, заяви Андрея Щерев. По думите му, всички български депутати от Европейския парламент  са били поканени, но само двама са уважили събитието. Сред тях е бил Момчил Неков, който бе избран чрез феномена 15/15. След края на заседанието, което се провежда веднъж на две години, българските делегати са оставили бележки на местата на българските евродепутатите с надпис „Благодарим Ви, че проявихте интерес към българския бизнес!“

 

Във форума  са взели участие представители на над 650 фирми, с офиси  в цял свят;  квотата за България е от 18 делегата.