Шурикен с 4 медала от Budapest open
Шурикен с 4 медала от Budapest open / netinfo

Златен, сребърен и два бронзови медала спечелиха състезателите на карате клуб "Шурикен" от международния турнир "Budapest open", който се проведе от 13-15 септември в Будапеща, Унгария. Участваха състезатели от 25 страни: Финландия, Унгария, Италия, Словакия, Германия, Чехия, Португалия, Швеция, Чили, Румъния, Египет, Косово, Хърватска, Полша, Русия, Ирландия, Украйна, Сърбия, Македония, България, Франция. Латвия, Словения, Англия и Австралия. Общо - 144 клуба със 791 каратеки.
КК "Шурикен"- Кюстендил представи България на международния турнир, с девет състезатели и треньорите Емил Димитров и Елена Колешанска.
1.Георги Фирков - кумите до 35кг., при 8- 9 годишните спечели всичките си срещи и се окичи със златен медал;

"Шурикен" с 4 медала от "Budapest open"
netinfo

2.Петър Николов - кумите до 42кг., при 10-11 годишните се класира на трето място;

netinfo

3.Велизар Колешански - кумите до 70кг., спечели бронзов медал при юношите;

netinfo

4.Веселин Димитров - кумите, мъже до 68 кг., завоюва сребърно отличие, след три атрактивни победи и загуба на финал срещу представител на домакините.

netinfo

Йордан Шишков, Янислав Миленков, Андрей Чавдаров, Цвети Григорова и Емилиян Тасков се представиха много добре, стигнаха до четвъртфиналите и малко късмет не им достигна да се преборят за медалите.
"Доволен съм, че състезателите ми взеха участие в този престижен турнир, в който участват медалисти от европейски и световни първенства. Тази проверка беше от голямо значение, както за състезателите, така и за треньорския екип. Радвам се, че сме сред медалистите. Това доказва, че работим професионално с децата, в правилната посока. Пътят към успеха е много работа, труд и постоянство. Благодаря на родителите за подкрепата и насърчаването на децата по пътя към върха", сподели старши треньорът Емил Димитров.