Първи снежни 3 точки за Велбъжд / Влади Владимиров
Първи "снежни" 3 точки за "Велбъжд"
51012
  • Първи "снежни" 3 точки за "Велбъжд"

Победа в първия си мач от пролетния полусезон в Югозападната “В” група постигнаха футболистите на “Велбъжд”. Успехът не дойде лесно, 2:1 срещу последния в класирането, но амбициран за измъкване от зоната на изпадащите- “Хебър”- Пазарджик.

Велизар Мирчев изведе домакините напред в 10- та минута, а Найден Стефанов изравни в 35- та мин. Кирил Вълов донесе трите точки на “Велбъжд” след гол в началото на второто полувреме, 46- та минута. Мачът се игра при тежки атмосферни условия, като през втората част по терена се образува снежна покривка.

Треньорът на “Велбъжд” Юлиян Кръстев започна двубоя с: Кирил Кирилов, Иво Велинов, Адриян Бачовски, Александър Георгиев, Жорж Георгиев / Николай Наков /, Велизар Мирчев, Кирил Мицов, Йордан Йовчев / Александър Александров /, Атанас Пенков, Кирил Вълов / Калин Стоянов /, Мирослав Петров.

“Добър резултат за нас. Като игра, доста неща не ни се получиха, личеше си, че нямаме много тренировки на терен. Ще наваксваме с тренировки, по два пъти на ден през тази седмица. Липсваше ни преливането на халфовете в нападение и днес бяхме слаби по крилата, където сме винаги силни, но от другия мач ще покажем друго лице”, заяви старши треньорът Юлиян Кръстев. Гостите бяха водени от президента си Боби Даскалов и треньора Спас Гигов.