Промени в работното време на питейните заведения и отпускане на средства за селата на сесията в Кюстендил
Промени в работното време на питейните заведения и отпускане на средства за селата на сесията в Кюстендил / Дарик- Кюстендил,архив

Промени в работното време на питейните заведения ще бъдат гласувани на предстоящата сесия на Общински съвет- Кюстендил, която започва в 14 часа. Промяната в Наредбата за обществения ред се налага, заради оплаквания от жители и възникнали инциденти.
Според новата разпоредба питейните заведения ще работят от 1 юни до 30 септември с работно време от 7 до 23 часа, а от 1 октомври до 31 май- от 7 до 22 часа. За дискотеките например ще се изискват допълнителни молби за удължено работно време. Работното време отново се връща, след като преди това в Наредбата липсваше точно определено работното време, като всички собственици пускаха молби.
Отпускане на 400 000 лв. за селата от бюджета на община Кюстендил ще гласуват съветниците на сесията. Това е първият етап, като през вторият ще бъдат отпуснати и останалите средства.
Отпускат се пари за направата на водопровода за минералната вода до хотел "Кюстендил", а от бюджета да бъдат заделени пари за подпомагане на селата. Тези пари са предвидени за: изграждане на тротоарна настилка в село Багренци- 22 640 лв., изграждане на кът за почивка в село Богослов- 12 880 лв., на детска площадка в Горна Гращица- 12 520 лв., на комбинирано игрище в село Граница- 19 280 лв., на тротоарна настилка и бордюри в село Драговищица- 16 720 лв., на пешеходна зона и спортна площадка в село Жабокрът- 23 720 лв., изграждане на комбинирана спортна площадка в Жиленци- 39 000 лв., основен ремонт на лятното кино в село Коняво- 27 480 лв., основен ремонт на покрива и подмяна на дограма в административната сграда в село Лозно- 28 000 лв., изграждане на детска площадка в село Николичевци- 14 400 лв., ремонт на тротоарна настилка в Пиперков чифлик- 31 160 лв., изграждане на тротоарна настилка и спортна площадка в Слокощица- 55 600 лв., ремонт на тротоарна настилка и кът за почивка в село Соволяно- 25 680 лв., основен ремонт на стена и стълби при гроба на Майстора, както и изграждане на покрита сцена в село Шишковци- 18 720 лв. и изграждане на площадно пространство с покрита сцена в село Ябълково 30 120 лв.

Отпускане на 1 000 лв. за отпечатване на каталог на кюстендилските художници към изложба на Софийска градска художествена галерия ще гласуват съветниците на предстоящата сесия. Представянето на цялата изложба струва около 13 000 лв., като тя ще стои от края на юни до края на септември в СГХГ, а сред това ще бъде преместена в ХГ "Владимир Димитров- Майстора".
Тази изложба е уникална и се прави по една открита картина на Асен Василев, която е от фонда на Софийската картина. Тя представлява портрет на 21 кюстендилски художници, сред които са изобразени Владимир Димитров- Майстора, Иван Ненов, Кирил Цонев, Стоян Венев, Мордохай Бенцион, Райна Евтимова. Картината е била вдъхновена от голямата фреска на Рафалео във Ватикана.
Жители, които живеят в района на кръстовище на ул. Цар Калоян, ул.Хаджи Йоаким и ул. Св. Мина поискаха наименуване на площада, който се намира там на името на Димитър Пешев. Досега този площад е бил без име.Сред другите точки които ще се гласува на сесията е подпомагане със средства за лечение на 5 души.
Освен това ще бъде разгледано и финансовото подпомагане за новият сезон на ФК "Велбъжд"- Кюстендил, като исканата сума е от 8 600 лв. или досегашната 8 200 лв.