Пламен Стайков победи Илия Царски след като бяха подобрени 4 пъти рекордите на трасето / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил

След 4 рекорда на трасето, Плавен Стайков спечели кръга от Националния планински шампионат по автомобилен спорт „ Осогово 2013", като изпревари Илия Царски и двамата с „Мицубиши Лансер ЕВО 9". На два пъти, в двата манша Царски подобряваше най- доброто време по 5- километровото трасе от Богослов до Студен кладенец, като втория манш финишира за 2, 42, 75 мин., но веднага след него Стайков даваше по- добро време- 2, 42, 51 мин. Трети финишира Даниел Живков с „Ланчия Делта Интеграле". Наградите връчи директорът на състезанието и председател на СБА- Кюстендил Валентин Микев.
Над 5 000 души гледаха автомобилната надпревара в Осоговския балкан. След финала на състезанието преваля и дъжд, а по време на награждаването имаше къпане в шампанско. „Осогово 2013" премина без инциденти, като за реда следяха началникът на КАТ Румен Точев и екип от РУП- Кюстендил. Валентин Микев благодаря на всички участници и публиката, както и на община Кюстендил.

Победата на „Осогово 2013" изведе Пламен Стайков начело в генералното класиране. Досегашният лидер Любен Каменов не можа да стартира днес, след като колата го предаде по време на третата тренировка вчера. Отпадна и още един от фаворитите Пламен Камбуров, който бе трети след първия манш, но не можа да подготви колата за втория старт. Не завърши състезанието и Ивелин Чапанов. Така от 39 пилоти днес финишираха 37.
Много добро представяне за кюстендилецът Кирил Величков с „Хонда", който спечели първото място в клас Х2 и даде 8- мо време за генералното класиране, като даде по- добро време в първия манш- 3, 00, 67 мин.

Другият кюстендилски пилот Христо Анев със „Сузуки Суифт" се класира втори в клас Х1.

Единствената жена в състезанието в Осоговската планина, благоевградчанката Диана Стоянова със „Ситроен Саксо" спечели битката в клас N2.

Нейният племенник Божидар Тасков получи наградата на името на Костадин Сотиров, за най- млад участник. Това бе неговия първи старт, като той е на 16 г. и 2 месеца.