Километрична опашка се изви в най-горещите следобедни часове днес на ГКПП „Капитан Петко Войвода", сигнализираха шофьори, попаднали в задръстването при влизане в страната. Струпването на стотици автомобили и тирове ни принуди в 17.30 часа да извикаме на работа още един служител и да отворим допълнително платно на входа в България час по-късно, призна заместник-началникът на ГПУ „Ново село" Панчо Ванков. Той отрече днес на пункта да е имало засилени проверки от гранична полиция на преминаващите автомобили и камиони и това да е причина за задръстванията.
Около 150 камиона преминават за денонощие през ГКПП „Кап. Петко Войвода", около 1 000 са леките автомобили, уточни Панчо Ванков. По думите му рано сутрин и привечер са пиковите часове на пункта, когато има струпвания на автомобили, тъй като много българи работят в Гърция и пътуват ежедневно.
За по-малко от час, с отваряне на допълнителното платно „Вход", опашката от леки коли и тирове успя да се изтегли от граничния пункт, увери той. Чуйте го в звуковия файл.