Танцова двойка стана Спортист на годината 2007 на Каварна
Танцова двойка стана Спортист на годината 2007 на Каварна / netinfo

За “Спортист на годината 2007” на Каварна бе определена състезателната двойка от клуб спортни танци “Флорета” Георги Димов – Пепи Владимирова. Това стана след гласуване на 1273 души, съобщиха от кметството. През изминалата година двойката влезе в престижния “Б” клас и зае петото място в ранглистата на България, участвала е в 23 турнира, както и в шестте кръга на държавното първенство за Купа България.

За трета поредна година каварненци избраха свой “Спортист на годината”. На тържествена церемония снощи бяха наградени призьорите в тазгодишната класация. Специални гости на събитието бяха танцьорите от Street Dance School “The Center” – школата на Георги “Гоош” Енчев, заела съвсем скоро петото място в света.

На второ място в класацията се нареди кикбоксьорът и миналогодишен носител на наградата „Спортист на годината” Мартин Йорданов. Бронзът остана за състезателката по тенис на корт Гергана Георгиева.

Десятката на заслужилите спортисти на Каварна придоби следния вид: четвърто място – състезателят по конен спорт Станислав Сократев, пето място – Георги Михайлов (Корабомоделен клуб “Вимпел”), шесто място – кикбоксьорът Енчо Греков, седмо място – Мая Павлова от клуба по тенис на корт „Каварна”, осмо място – хандбалистът Георги Георгиев, девето място - вратарят на ФК „Калиакра” Добрин Добрев и на десето място кикбоксьорката от „Ринг” Стела Панайотова.

Тази година бяха връчени две специални награди от кмета на община Каварна Цонко Цонев. За най-перспективен млад състезател бе отличен футболистът Джунейт Яшар, а за треньор на 2007 година в Каварна бе избран Велислав Вуцов - ФК “Калиакра”.

Заелите първите три места и наградените със специалните награди на градоначалника получиха и парични премии, а всички призьори бяха наградени с плакети и грамоти.