Недоразумение предизвика публикация на сайта на община Добрич за посещение на малки футболисти при кмета Йордан Йорданов. Информацията бе разпространена от местни сайтове.
Малките футболисти от ФК"Добруджа 2006" поздравиха кмета на Добрич
Всъщност това са деца от школата по футбол на Изида, която работи от девет години и вече втора година работи съвместно с школата на Добруджа, поясни пред Дарик собственикът на Изида Младен Матеев, който смята, че общината подвежда с подобна публикация.
„Такъв футболен клуб - ФК“Добруджа 2006“, какъвто е цитиран в статията, не съществува. Това е един от отборите на школата, а именно на набор `2006. Що се отнася до бъдещето на футбола, добре беше да се знае, че това бъдеще се гради в Изида почти десетилетие насам с една единствена цел – съхраняването и развиването на детския и ученически спорт, в частност футбола, който през 2005 година почти не съществуваше. Затова и ФК“Изида“ няма представителен мъжки отбор, но за да могат трениращите да участват в официални футболни срещи от календара на БФФ, се наложи да регистрираме клуб. По-късно усъвместихме състезателните дейности на двете школи в града. Също така на Общината е известно, че ФК“Изида“ не получава средства от предвидените за клубовете в град Добрич.
Приходите за финансиране на дейността са от таксите, които заплащат родителите на спортуващите и дотиране на дейността в размер между 50 000 до 70 000 лева годишно от „Изида“ ООД. В последните години се появиха и дарители, които дариха екипировка на някои от възрастовите групи.
В момента в школата на Изида работят като треньори Светослав Кръстев, Димитър Недялков, Венци Желев и Борис Минков, който работи от самото основаване и той бе причината да бъде създадена школата“, пояснява Матеев.
По повод недоглеждането в общинската публикация треньорът Венцислав Желев също направи уточнения.
„Няма ФК „Добруджа 2006“, създаден през м.април 2015г. Отборът се казва ФК“Добруджа 1919“. Аз съм треньор на децата, родени през 2006 г. от април 2015г. Формулата , по която се развива футболът в Добрич е следната :
Децата, родени от 1997г. до 2002г. са с треньори Минчо Кондов, Ради Вардаров, Димитър Василев, Валентин Пейчев и Валентин Ангелов. Тези треньори са назначени към ФК“Добруджа 1919“, финансиран от Община Добрич.
Децата, родени от 2003г. до 2008г. са с треньори Венцислав Желев, Димитър Недялков, Светослав Кръстев и Борис Минков. Те са назначени във ФК“ИЗИДА“ . Единственото финансиране на дейността за малките футболисти идва от таксите. Това е крайно недостатъчно да покрие заплатите на треньорите, участията в първенства, турнири и прекрасните условия, предоставени от ФК“ИЗИДА“, казва Венци Желев и допълва, че треньорите и родителите са благодарни на Изида за финансовата помощ, без която е невъзможно развитието на младите футболни таланти.