Милена Тодорова
Милена Тодорова / фейсбук
Добричлийката Милена Тодорова се класира на престижното 6-о място в дисциплината „R4 – прав“ на Световната купа по спортна стрелба за хора с увреждания. Състезанието се провежда в Ал Аин, Обединени арабски емирства.

Съперници на нашата съгражданка бяха 42 стрелци от целия свят. Милена коментира за Дарик, че в турнира участва почти целият световен елит в спорта и конкуренцията е много голяма.

Параолимпийката Милена Тодорова: Няма да се отказвам, продължавам към Токио

В квалификациите Тодорова зае седмото място, а на финала успя да се изкачи с една позиция напред и се нареди шеста, с резултат 166,5 точки. Победител стана Филип Джонсън от Швеция. Пред българката се класираха стрелци от Словения, Украйна и Великобритания. Победителят беше финалист на Олимпийските игри в Рио.

Следващата дисциплина – R5, ще се проведе на 27 март, вторник. Там участниците ще бъдат 46.