Добруджа 07 се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България
Добруджа 07 се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България / netinfo

Волейболистите на „Добруджа 07”, водени от Мирослав Живков, се класираха за четвъртфиналите на турнира за Купата на България, съобщиха от пресцентъра на клуба. Това стана след престижна победа с 3:0 гейма (33:31, 25:12, 25:15) над опитния отбор на „Арда” – Кърджали. С този успех домакините взеха реванш за поражението от гостите преди седмица.

Двубоят за Купата предложи на зрителите в зала УСШ изключително драматичен първи гейм, в който добричлии поведоха с 24-21 точки. Гостите изравниха и имаха гейм бол при 31-30, но Христо Енков и компания затвориха първата част, спечелвайки следващите 3 точки.

След изгубения гейм възпитаниците на Иван Халачев останаха безучастни зрители на случващото се на полето до края на срещата, отстъпвайки на добружанци на 12 и 15 точки в следващите две части.