/ БГНЕС
Аржентина се класира на финал на Мондиал 2022. Това стана факт след победа с 3:0 над Хърватия на "Лусаил" в Доха, съобщи gong.bg

"Албиселесте" не остави съмнения в превъзходството си в срещата и вкара три безответни гола. Големият герой за южноамериканците беше Хулиан Алварес с два гола в 39-ата и 69-ата минути. Нападателят изработи дузпа, с която Лионел Меси откри резултата в 33-ата минута, като така стана аржентинецът с най-много голове на Световни първенства - 11.

"Гаучосите" успяха да наложат волята си в последната третина на първата част, когато поведоха след дискусионна дузпа, а малко след това удвоиха аванса си след страхотна солова акция на Алварес. През второто полувреме селекцията на Лионел Скалони пропусна няколко добри възможности чрез Меси и Алексис Мак Алистър.

Все пак геният на Меси блесна в 69-ата минута, когато направи за смях Йошко Гвардиол и асистира на Алварес.

Аржентина ще се опита да стане световен шампион за първи път от 1986 година, като ще спори за трофея с победителя от мача между Франция и Мароко, който ще се играе в сряда.

Финалът е в неделя, а в събота Хърватия ще се изправи срещу загубилия втория полуфинал в битка за третото място.