Валенсия и Атлетико М аут от Купата на Краля
Валенсия и Атлетико М аут от Купата на Краля / netinfo
Грандовете Валенсия и Атлетико Мадрид отпаднаха на осминафинал в турнира за Купата на Краля в Испания.

Валенсия бе тотално надиграна от Хетафе с 2:4 у дома и след 1:1 в първия мач малкият мадридски отбор продължава напред. Давид Вия откри резултата в 28-та минута, а само девет по-късно Начо изравни. През второто полувреме последва истинска канонада от попадения на гостите – в рамките на 20 минути паднаха 3 гола, дело на Гиза (2) и Газкеро. Раул Албиол вкара още един гол за Валенсия, но той не бе достатъчен за пълен обрат.

Атлетико Мадрид също отпадна от надпреварата, след като загуби като гост на Осасуна с 0:2. И двете попадения паднаха в първи половин час на мача, и бяха отбелязани от Пунал.

Останалите резултати от днес в турнира:

Депортиво – Майорка 1:1

Севиля – Райо Валекано 3:1

Виляреал – Валядолид 0:1

Сарагоса – Малага 0:1

За четвъртфинал се класираха Барселона, Сарагоса, Валядолид, Севиля, Депортиво, Осасуна и Хетафе.