Питсбърг поведе на Рейнджърс в плейофите
Питсбърг поведе на Рейнджърс в плейофите / netinfo

С гол на Евгений Малкин "Пингвините" от Питсбърг успяха да победят "Рейнджърите" от Ню Йорк в първия мач от полуфиналната серия на Източната конференция.

С голове на Мартин Страка, Крис Дюри и Шон Ейвъри отборът на гостите от Ню Йорк поведе с 3:0, но след това "Пингвините" направиха обрат и поведоха с 4:3 с голове на Ярко Руту, Паскал Дюпюи, Мариан Хоса и Петърж Сикора.

Домакините за първи път поведоха в 55-та минута с 4:3 с гола на Петърж Сикора, но Скот Гомес направи 4:4. В самия край на срещата дойде голът на Евгений Малкин, с който "Пингвините" триумфираха.

С гол на Брендън Мороу в 4:39 минута на продължението Далас победи Сан Хосе в първата среща от полуфиналните плейофи на Западната конференция. Това бе вторият гол на Брендън Мороу в мача.