„Новият” Челси зарадва Стамфорд бридж
„Новият” Челси зарадва Стамфорд бридж / netinfo
Челси победи новака Бирмингам с 3:2 в първия си мач от новия сезон във Висшата лига. Двата „сини” отбора предложиха наистина интересен двубой на „Стамфорд бридж”, играха атрактивно и не се затвориха. Челси продължи рекордната серия от 64 мача у дома без поражение.

Първото полувреме предложи повече емоции за феновете, като изненадващо гостите от Бирмингам поведоха в резултата в 15-та минута. Тогава бившият нападател на Челси Микаел Форсел оползотвори подаване на Гари МакШефри.

Само три минути бяха необходими на Челси да стигне до изравняване, чрез новото си попълнение Клаудио Писаро, който реализира първия си гол в официален мач за „сините”.

Новият стил на Челси, атакуващ и атрактивен, даде резултат след 31 минути игра, когато Флоран Малуда, друг новопристигнал на „Стамфорд бридж”, реализира втори гол за тима.

Радостта на домакините обаче трая твърде кратко, тъй като Оливие Капо изравни след пет минути, след като финтира Глен Джонсън и отбеляза хубав гол.

Така на почивката двата отбора се оттеглиха при 2:2, но всички по трибуните бяха доволни от видяното – феновете Челси заради хубавия футбол, а гостите от Бирмингам – заради успешния старт на първенството.

През второто полувреме Челси логично доминираше на терена, но отборът от Мидландс изглеждаше много стабилен в защита.

Един страхотен шут на Микаел Есиен по диагонала оформи крайния резултат в полза на Челси в 50-та минута.

Бирмингам обаче може да се сърди и на вратаря си Дойл, който имаше известна вина при два от трите гола на домакините.

Челси продължи да пресира съперника си и след като поведе, като на терена се завърна Дидие Дрогба, на мястото на Клаудио Писаро. Калу и Стив Сидуел имаха шанс да увеличат аванса на „сините” от Лондон, но техните опити бяха неуспешни.