Марек с категорична победа над Левски Сиконко
Марек с категорична победа над Левски Сиконко / БГНЕС
Отборът на Марек Юнион Ивкони победи Левски Сиконко с категоричното 3:0 гейма (25:22, 25:20, 25:18) в мач от Националната волейболна лига.

Домакините дръпнаха още от самото начало, след което „сините” изравниха и взеха първото техническо прекъсване при 8:6 точки. След това наставникът на дупничани Виктор Карагьозов смени Соколов с Найденов, с което укрепи посрещането и Марек изравни за 14:14. Второто техническо прекъсване дойде при 16:15. Домакините отново поведоха с 19:15.

При това положение Мартин Стоев направи смяна на поста разпределител, като извади Георги Братоев и пусна Константин Митев. Гостите заиграха по-добре, но не успяха да стопят преднината на гостите и загубиха първата част с 22:25.

Драматично започна и втората част на срещата. В самото начало дупничани поведоха с 8:6 при първото прекъсване и с 16:14 при второто. Най-голямата разлика от 5 точки бе при 20:15, когато Мартин Стоев направи няколко смени и замени разпределител и диагонал, но това не помогна на „сините”. Така Марек взе и втората част с 25:20 точки.

Третият гейм завърши при резултат 25:18, отново в полза на момчетата на Виктор Карагьозов. Домакините не изпуснаха преднината си още от началото на тази част и заслужено спечелиха гейма и срещата с категоричното 3:0. Това е първият успех на Марек като домакин над сериозните си съперници през последните години.

Мартин Стоев пусна пусна в игра всички налични играчи, но дори и това не попречи на Марек след края на срещата да отвори шампанско. Мачът от НВЛ бе наблюдаван от 800 зрители, като сред тях бе и ирански мениджър.

Марек: Соколов 1т., Власев 10 т., Кендеров 9т., Минчев 17т., Баев 4т., Ст. Стоянов 4т., Георгиев- либеро (Найденов 6т.)

Сиконко: Учиков 6т., Ананиев 14т., Гайдарски 7т., В. Братоев 12т., Богданов 4т., Г. Братоев 1т., Иванив- либеро (Минчев, Антонов 3т., Митев 1т., Ковачев, Шабанлийски 1т.)