Евертън би Портсмут и си върна четвъртото място
Евертън би Портсмут и си върна четвъртото място / netinfo

Евертън постигна домакинска победа с 3:1 над Портмсут в последен мач от 28-ия кръг на Висшата лига. Така възпитаниците на Дейвид Мойс се завърнаха на четвъртото място в класирането, изпреварвайки съгражданите си от Ливърпул.

По-рано днес „червените” също постигнаха победа с 3:1 над Болтън като гост.

Двубоят започна доста щастливо за домакините, които поведоха в резултата още в първата минута на мача. След центриране от фаул в наказателното поле, най-съобразителен се оказа нападателят Якубу Айегбени, който прати топката зад Дейвид Джеймс.

Домакините продължиха да нападат, но противно на логиката гостите стигнаха до изравняване в 38-ата минута, когато Джърмейн Дефоу се възползва от пас на Глен Джонсън.

През втората част „карамелите” тотално наложиха своя стил на игра и в 73-ата минута Тим Кейхил овенча добрата си игра с попадение. Австралиецът засече с глава перфектно центриране на Стивън Пиенаар.

Девет минути преди края Якубу оформи крайния резултат, реализирайки втория си гол в мача.

След този успех Евертън събра актив от 53 точки, три повече от Ливърпул, и зае четвъртото място в подерждането.