Бока Хуниорс докосва шестата си Копа Либертадорес
Бока Хуниорс докосва шестата си Копа Либертадорес / netinfo
Аржентинският Бока Хуниорс победи като домакин с 3:0 Гремио в първи финален мач за Копа Либертадорес и даде сериозна заявка за спечелването на трофея преди реванша в Бразилия на 20 юни.

Двубоят започна с 14-минутно закъснение, заради предвкусващите успеха инчаси на Бока Хуниорс, които затрупаха терена на Ла Бомбонера с хартиени ленти.

В 18-тата минута на срещата Хуан Роман Рикелме изпълни фаул, Мартин Палермо с глава намери Родриго Паласио и той на празна врата откри резултата.

Почти час след началото на мача Сандро Гояни от Гремио получи червен картон. Останали с човек повече на терена аржентинците натиснаха гостите и закономерно стигнаха до нови попадения.

В 73-тата минута самият Рикелме се разписа след заучено изпълнение на пряк свободен удар от почти 30 метра.

Крайният резултат оформи Пабло Ледесма минута преди края, който надскочи неориентираната бразилка защита е реализира с глава.

Бока Хуниорс е печелил Копа Либертадорес пет пъти, докато Гремио има две отличия във витрината си.