Бербатов отново попадна в класация на Острова
Бербатов отново попадна в класация на Острова / netinfo
Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов отново попадна в класация. Този път тя е заиграч номер 1 в четвъртфиналите на турнира за Купата на Англия.
Звездата на Тотнъм си съперничи с още четирима футболисти за приза: Бен Фостър (Уотфорд), Франк Лампард (Челси), Дани Шиту (Уотфорд), Хулио Арса (Мидълсбро).

Бербатов заслучи правото да се състезава за тази награда, която се присъжда от Английската футболна асоциация за невероятните си мачове по време на четвъртфиналните мачове на Тотнъм срещу Челси.

В първи мач на „Стамфорд Бридж”, който завърши при резултат 3:3 Бербо изведе своя тим напред още в 5-та минута, а във втория двубой на „Уайт Харт Лейн” (1:2) в 77-та минута българинът изработи дузпа за своя тим. Той бе спънат в наказателното поле, Роби Кийн превърна 11-метровия наказателен удар в гол.