Анти-Нобелови награди за откритие за ушите и странен "лек" срещу хъркането през 2017 година
Сред тазгодишните носители на Антинобелови награди са и японски лекар, който открил революционен нов метод да си направи сам колоноскопия, британски лектор по археология, който заключил, че човешката плът не е много хранителна, австралийски екип, който установил, че хората, които купуват високотехнологични устройства, не могат да се разтревожат от упътванията за употребата им и учени от университет в Испания, които изследвали ефекта от викането и псуването, докато шофират.
Гъска с прашки, умен презерватив и още 11 куриоза от 2017 г. (СНИМКИ/ВИДЕО)
Антинобеловите награди награди са спонсорирани от сп. "Годишник на невероятните изследвания" за комични, но практични научни открития.
Here are your 2018 Ig Nobel Prize winners: The 2018 awards honor research on cursing while driving and cannibalistic calories, among other winners. https://t.co/fLGPQMTg88
— Jennifer Ouellette (@JenLucPiquant) September 14, 2018
Антинобеловите награди за най-странните научни изследвания
Всеки носител на награда имаше на разположение 60 секунди за благодарствено слово, преди 8-годишно момиче на сцената да се оплаче с думите "Моля ви, спрете. Омръзна ми".
Attending the 28th First Annual Ig Nobel Prize Ceremony tonight @Harvard as a member of the press 🤗🔬 #Ignobel #improbableresearch #ilovemyjob pic.twitter.com/S4JQfALpwa
— Brittany Fair (@brittanydfair) September 13, 2018
„Големите победители“, грабнали Антинобелови награди
Малтретиране на вуду кукла
Линди Лианг, експертка по бизнес от университета "Вилфирд Лориър" във Ватерло, Онтарио, се специализирала в изследването на агресията на работното място.
"Искахме да разберем дали подчинените си отмъщават, когато са засегнати“, каза тя. „Всички знаем, че ако крещиш по адрес на началника си, това е лошо за кариерата ти. Така че каква функция има отплатата?".
Лианг не може да иска от хората да набият началниците си. Вместо това, в интернет тя показва на хора вуду кукла с инициалите на началниците им. Тогава тези хора имат възможността да използват топлийки, клещи, за да малтретират куклата.
Заключението е, че хората се чувстват по-добре, след като са я малтретирали, или, по думите на Лианг, след като усещането им за неправда е дезактивирано.
Изследване върху канибализма
Our Dr James Cole has won an Ig Nobel Prize! He received the award at @Harvard last night for his research into cannibalism and the calorific value of the human body: https://t.co/yPYnWUHT5N Many congratulations James 👏 pic.twitter.com/7KZ2E3l407
— University Brighton (@uniofbrighton) September 14, 2018
Лекторът установил, че нивото на калориите в човешката плът е по-ниско в сравнение с това в месото на животните, които предците ни са ловували.
The 2018 Ig Nobel Prize winners include a study by a scientist who devised a way to give yourself a colonoscopy, another that calculated the nutritional value of a diet based on human cannibalism, and why everyone should have a voodoo doll of their boss. https://t.co/r9QAJCZ9Z1 pic.twitter.com/5Kh6WhmpZ2
— Michael West (@curatedcosmos) September 14, 2018
Може ли човек може сам да си направи колоноскопия?
Педиатърът Акира Хориучи от болницата "Шова Инан" в Комагане, Япония, спечели наградата за изследването си, с което показва, че човек може сам да си направи колоноскопия. Хориучи използва проектиран за деца колоноскоп и остава прав, вместо да е в легнало положение.
Той не препоръчва хората да си правят колоноскопия у дома. Той заявява посредством имейл, че хората се страхуват да им бъде направена колоноскопия и и че искал да им покаже колко лесно може да е това.
С Антинобелова награда бе отличено също изследване на двама американци за положителния ефект от пътуването с увеселителни влакчета върху камъните в бъбреците, както и международно изследване за имитирането на шимпанзета от хора и за имитирането на хора от шимпанзета в зоопаркове.
In excellent news from the winner of this year’s Ig Nobel prize for medicine, riding on some types of roller-coaster is an effective way of removing kidney stones 🎉 (via @BBCScienceNews) https://t.co/6rtPv4zNBa
— Royal Institution (@Ri_Science) September 14, 2018
За още любопитни новини и снимки харесайте страницата на Dariknews.bg във Facebook тук