Тихомир Борачев е кандидатът за кмет на социалистите в Силистра
Тихомир Борачев е кандидатът за кмет на социалистите в Силистра / снимка: DarikNews.bg, Силистра
Тихомир Борачев е кандидатът за кмет на социалистите в Силистра.
43418
Тихомир Борачев е кандидатът за кмет на социалистите в Силистра.
  • Тихомир Борачев е кандидатът за кмет на социалистите в Силистра.

57-годишният корабен инженер Тихомир Борачев е номинираният кандидат за кмет на Силистра от общинската организация на БСП. Решението бе гласувано на общинска конференция в дунавския град.

Утвърдени са партийните и подкрепените кандидатури за кметове на селата в общината и листата с общински съветници. Силистренските социалисти гласуваха и номинации за президентските избори. Предложенията са за Пламен Орешарски, Петър Корумбашев, Ивайло Калфин, Меглена Плугчиева, Янаки Стоилов и Меглена Кунева.

105-те делегати приеха резолюция, според която основните проблеми на Силистренската община са намаляващите държавни трансфери, ниската събираемост на данъците и свитият пазар на общинска собственост. В общинския форум участва секретарят на Изпълнителното бюро на БСП и народен представител от Силистренско Антон Кутев.