Катар се интересува от животновъдния и рибен сектор в България
Катар се интересува от животновъдния и рибен сектор в България / netinfo

Катар се интересува от животновъдния и рибен сектор в България. Това обяви министърът на околната среда и водите на Катар Абдулла бин Мубарк бин Абуд Алмудади при срещата си с българския министър на земеделието и храните  Мирослав Найденов. Катар може да внася от България птиче и агнешко месо, други храни и живи овце и агнета. Имаме големи интереси в земеделието и ще ускорим процеса по реализирането им, каза катарският министър. За целта ще бъде подписан Меморандум за сътрудничество при посещението на катарския министър в България, съобщиха от земеделското министерство.

Министър Найденов запозна своя колега с възможностите на българското земеделие, биоразнообразието, горския сектор и възможностите на страната ни като ловна дестинация. Министърът на Катар е ловец и обясни, че имат ловен клуб, който ще бъде запознат с България като ловна дестинация.

По време на срещата стана ясно, че Катар ще организира голямо селскостопанско изложение през 2012 г. за целия арабски регион. Министър  Абдулла бин Мубарк бин Абуд Алмудади покани България да участва и да представи продукти и проекти за инвестиции. От своя страна министър Найденов потвърди, че ще участваме и сподели, че се надява да бъдат възстановени отношенията с арабските страни, такива каквито са били в миналото.