При проведеното на 13 юли събрание, организирано от Областния комитет на партията бе избран нов екип за Община Роман, тъй като след оттеглянето на предишното ръководство партията бе престанала да съществува там.
На срещата взеха участие и стари и нови членове споделящи идеите на Организацията. За председател на структурата в Роман беше избрана Павлина Русева, която изрази готовността си да възстанови мястото на ВМРО, като водеща сила в община Роман.