Ураган остави без ток половин област
Ураган остави без ток половин област / netinfo
Все още има селища без ток след снощната буря преминала през част от Северозападна България.В момента се работи по отстраняване на авариите в Община Медковец, съобщиха от “Гражданска защит” Монтана. Причина за липсата на захранване са паднали дървета върху преносната мрежа. Екипи на дирекцията отводняват и няколко къщи в с. Лехчево , община Бойчиновци. Около обяд е възстановено подаването на ток за общините Якимово и Брусарци. В с. Владимирово силния вятър е изпочупил прозорците на кметството и местното училище.

Най-много дъжд е паднал в Медковец и Лехчево – около 75 л. на кв. метър за час и половина. Няма унищожена реколта.

Бурята премина и през около 60% от територията на област Враца. Имало е временно спиране на електрозахранването и токови удари, но в момента няма селища без ток. Ураганен вятър – 30м/с. е преминал през общините Хайредин, Бяла Слатина и Борован.Там е паднал и най-много дъжд – 35л.кв.м.