Стартира 62-рия национален поход Козлодуй - Околчица
Стартира 62-рия национален поход Козлодуй - Околчица / netinfo
Областният управител прие рапорта за готовността за стартиране на 62-рия национален поход “ По стъпките на Ботевата чета”. Той поздрави участниците и връчи нови знамена на групите. Д-р Антонио Георгиев поздрави всички участници и подчерта, че е изключителен радостен и горд от факта, че походът вече връща старата си слава. Областният управител изтъкна и това, че за пръв път сега вече има и участие от две европейски държави – Полша и Словакия, както и на конен отряд от Враца и Монтана.

Официални гости на празника на град Козлодуй тази вечер ще бъдат врачанският областен управител и народният представител Христина Христова. Те ще участват в тържествения митинг заря на козлодуйския бряг пред паметника на войводата. От тяхно име ще бъдат поднесени венци в памет на делото и подвига на всички, които са дали живота си за свободата на България.