Ремонт на къщата-музей "Андрей Николов" във Враца предвижда проект по оперативна програма "Регионално развитие".
Решението за кандидатстване трябва да вземе тази седмица общинския съвет на работното си заседание. Предложение ще направи кметът на града инженер Тотю Младенов като заяви, че ние сме длъжни да пазим паметта на нашия талантлив скулптор, когото често сравняват с Огюст Роден.
Според него, като общинския съвет даде одобрението си и проектът получи финансиране - къщата в която е роден скулпторът отново ще стане притегателен център за младите художници от Враца.