Регионалният съвет на КНСБ във Враца ще заседава днес
Регионалният съвет на КНСБ във Враца ще заседава днес / Дарик Враца

Заседание на Регионалния съвет на КНСБ във Враца ще се проведе днес от 14.00 ч. в Заседателната зала в сградата на Областна администрация.

На него ще присъстват председателите на синдикални организации от всички браншове във Врачанска област. Дневния ред включва: Изработване и приемане на становище на Регионален съвет - Враца по бюджет 2010; Допитване до синдикалните членове за увеличаване на пенсионната възраст при мъжете и жените съответно на 63 г. и 60 г; Обсъждане на актуалното състояние на синдикалните организации в условията на криза; Информация за нарушения на трудовите права; Изготвяне и приемане на регионален антикризисен план.

 Част от антикризисния план предвижда:

-Намаляване на работната седмица на 4-дневна за период до 3 месеца /зимните месеци при сезонна работа/. Преминаване на непълно работно време.

-Изчистване на неползваните платени /неплатени/ отпуски;

-Удължаването на Коледната почивка;

-Спиране полагането на извънреден труд;

-Създаване на фонд „Социален фонд" от присъединителните вноски и др.

Копие от становището за проектобюджет 2010 г. ще бъде изпратено до премиера, областният управител, ресорните министри и Комисията по бюджет и финанси.