Започват масирани проверки на общинските жилища по райони съобщиха от Община Враца. Акцията ще бъде проведена съвместно с РПУ Враца и инспектори от администрацията.
Целта на проверката е дали се използват на жилищата по предназначение, дали се спазва обществения ред, как се стопанисват имотите, дали там живеят хора без адресна регистрация, които не са членове на настаненото семейство.
При констатиране на нарушения според Наредбата за реда за управление и стопанисване на общинския жилищен фонд, наемателите ще бъдат извеждани от заеманите жилища.