Продължава зарибяването на река Огоста
Продължава зарибяването на река Огоста / netinfo
Агенцията по рибарство и аквакултури в Монтана пусна 500 едномесечни сомчета в долното течение на река „Огоста”. Зарибяването е съгласно плана за годината.

Екземплярите са с дължина от 3-4 сантиметра и са доставени от рибовъдното стопанство в Годеч, поясни началникът на звеното в Монтана Румен Цанков.
Това е второто зарибяване за тази година. При първото бяха пуснати голям брой пъстърви в горното течение на река „Огоста” в района на Говежда, Чипровци, Дълги Дел, както и в Цибрицата и Берковска река.

Третото зарибяване ще бъде с амур и толстолоб в язовир „Огоста” в Монтана.